Топ 5 стайни растения

Ако искате да разведрите обстановката в дома, като внесете малко цвят и свежест – стайните растения са най-доброто решение. Още повече, те ще се грижат и за прочистването на въздуха във Вашето жилище.

1. Първото предложение е Африканска виолетка.

Цъфти целогодишно, не изисква специфична поддръжка. Единственото, което й трябва, е да се държи на стайна температура (около 20°С) и да се полива внимателно, не е желателно да се мокрят листата или цветовете.

2. На второ място е бегонията.

Много хора гледат бегониите на открито – на балкона или в двора, но те също така са и отлични стайни растения, цъфтящи почти непрекъснато, стига да са в подходящи условия. За да се ръзвиват пълноценно, се нуждаят от светлина, но не трябва да са и точно до прозореца – възможно е от пряката слънчева светлина на листата да се появят тъмни петна. Бегонията може да се намери в различни разновидности, коя от коя по-привлекателни.

3.  Трето място заема Бромелията.

Тези странно изглеждащи растения са членове на семейство ананаси. За щастие те не стават толкова големи, колкото ананасовите дървета, и така се превръщат в перфектните стайни растения. Не изискват много вода и са непретенциозни растения.

4.  Подобно растение, но от семейство кактусови, е Коледният кактус или както го наричат още – „коледниче“ или „коледарче“, защото цъфти активно зимните месеци и около Коледа.

Произхожда от Бразилия и радва окото вместо с бодли – с красиви бели и розови цветчета. Това прекрасно цвете си има една особеност – почвата му не бива да се оставя нито прекалено суха, нито прекалено влажна. Веднъж или два пъти седмично поливане ще позволи на цветето да се развива правилно. Обича слънчевата светлина и затова е най-добре да бъде позиционирано в близост до прозорец.

5. Каланхоето е последното предложение.

Това чудесно растение произхожда от тропиците на Африка, Азия и остров Мадагаскар, като най-отглежданата му разновидност е каланхое блосфелдиана. Цветето изискава умерено поливане през топлите месеци. През зимата – ограничено, само при пресъхване на почвата, защото преполиването му се отразява пагубно – от окапване на листата до загниване.

Може да харесате още...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *